Galeria:

bursztyn1bursztyn2domek kanadyjskiplac zabawplaza

Niechorze

Niechorze należy do typowo turystycznej gminy promowanej jako Wybrzeże Rewalskie. Niechorze jest kurortem wypoczynkowym, w którym znajduje się dużo ośrodków wczasowych, pensjonatów, pokoi gościnnych, kempingów oraz pól niechorzenamiotowych. Nadmorski brzeg w miejscowości cechuje piaszczysta plaża oraz w jednej zatoce wysoki klif, na której stoi latarnia morska. Mieści się tu Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które ukazuje specyfikę zawodu rybaka oraz przedstawia cząstkę kultury pomorskiej.
W miejscowości znajduje się dworzec Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, przez który w okresie wakacynym przejeżdza kolejka wąskotorowa tzw. ciuchcia Retro, z Gryfic do miejscowości nadmorskich gminy Rewal.

Przez Niechorze przebiegają dwa znakowane szlaki turystyczne:
* POL Szlak zielony.svg Szlak Liwiej Łuży - okrężny, rozpoczyna się i kończy
  przed stacją wąskotorówki

* POL Szlak czerwony.svg E9 Szlak Nadmorski im. dr. Czesława Piskorskiego
  (Świnoujście→ Dziwnów→ Rewal→ Trzebiatów→ Mrzeżyno→ Kołobrzeg)

Sport:

Boisko

W Rewalu znajduje się kompleks sportowo-rekreacyjny posiadający halę sportową, Ponadto w Rewalu znajduje oświetlone boisko do piłki nożnej, wokół bieżnie, obok 3 korty tenisowe i skate park cały kompleks w pobliżu naszego obiektu !

Plaża:

plaza rewal

Na poszerzonej w 2009 roku plaży w Rewalu jest piękny, biały piasek, czysta woda i rozmaite atrakcje dla turystów podczas sezonu letniego.

                                          

Rozrywka:

amfiteatr

W Rewalu na wypoczywających oprócz uroków plażowania czeka wiele innych rozrywek. Jedną z nich jest Rewalski amfiteatr w którym przez całe lato odbywają się koncerty, przedstawienia, kabarety oraz raz do roku wybory Miss Bałtyku

Wróć na górę
Rezerwuj