Galeria:

bursztyn1bursztyn2domek kanadyjskiplac zabawplaza

Rewal

RewalREWAL - dawna osada rybacka, położona na 15- metrowym klifie stanowi centrum administracyjne, kulturalne i oświatowe Gminy Rewal.
Rewal zachwyca turystów swoją urodą, zadbaną zielenią oraz dobrze zorganizowaną infrastrukturą. Urozmaicona architektura, wypielęgnowane ogródki przydomowe, liczne kawiarenki, kwieciste place, nastrojowe oświetlenie ulic - wszystko to sprawia, że panuje tu specyficzna, atmosfera spokoju i przytulności. Ta właśnie atmosfera oraz nowoczesna baza noclegowa „na każdą kieszeń” , składająca się z nowoczesnych ośrodków wczasowych, pensjonatów ,domów gościnne i kempingów, sprawia, że turyści, którzy raz odwiedzili Rewal, powracają tu co roku. Długie ciepłe wieczory umilają nowoczesne dyskoteki i tętniące życiem kawiarenki.

 

WARTE ZOBACZENIA:
W centrum miejscowości stoi niewielki współczesny kościółek katolicki stylizowany na łódkę. Nad brzegiem morza wybudowano taras widokowy. Zabudowa wsi m.in. z początku XX wieku.
W rejestrze zabytków znajduje się dworzec kolei wąskotorowej z przełomu XIX/XX wieku Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, która przebiega przez południową część miejscowości.

Przez Rewal przebiega szlak turystyczny:
* POL Szlak czerwony.svg Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego (Europejski
  Szlak Dalekobieżny E-9)

Sport:

Boisko

W Rewalu znajduje się kompleks sportowo-rekreacyjny posiadający halę sportową, Ponadto w Rewalu znajduje oświetlone boisko do piłki nożnej, wokół bieżnie, obok 3 korty tenisowe i skate park cały kompleks w pobliżu naszego obiektu !

Plaża:

plaza rewal

Na poszerzonej w 2009 roku plaży w Rewalu jest piękny, biały piasek, czysta woda i rozmaite atrakcje dla turystów podczas sezonu letniego.

                                          

Rozrywka:

amfiteatr

W Rewalu na wypoczywających oprócz uroków plażowania czeka wiele innych rozrywek. Jedną z nich jest Rewalski amfiteatr w którym przez całe lato odbywają się koncerty, przedstawienia, kabarety oraz raz do roku wybory Miss Bałtyku

Wróć na górę
Rezerwuj