Galeria:

bursztyn1bursztyn2domek kanadyjskiplac zabawplaza

Trzęsacz

W Trzęsaczu znajdują się ruiny gotyckiego kościoła wybudowanego pośrodku wsi na przełomie XIV/XV wieku  w odległości prawie 2 kilometrów od morza. Kościół na początku należał do katolików, lecz po reformacji został kościołem ewangelickim  do końca swych dni. Procesy abrazyjne spowodowały, że brzeg morski nieustannie zbliżał się do budowli. Ostatnie nabożeństwo odprawiono w kościele 2 marca 1874  roku. Wyposażenie świątyni przewieziono do katedry w Kamieniu Pomorskim, a część zabytkowego tryptyku  można obejrzeć w Rewalskim kościele. W 1901 roku zawaliła się pierwsza jego część. Dziś pozostał jedynie fragment południowej ściany. Obecnie trwają intensywne prace nad ochroną ruin przed sztormami. Jest to jedyna tego typu atrakcja turystyczna w Europie.
trzesacz

W Trzęsaczu znajduje się również nowszy, ale równie zabytkowy kościół. Został on poważnie uszkodzony w czasie drugiej wojny światowej oraz bezpośrednio po niej i dopiero niedawno wyremontowany. Sprowadzono do niego wyposażenie starego kościoła.

W głębi lądu znajduje się stadnina koni, tuż obok zabudowań zabytkowego kompleksu pałacowo-folwarcznego z XVIII i XIX wieku (obecnie w prywatnych rękach).

Sport:

Boisko

W Rewalu znajduje się kompleks sportowo-rekreacyjny posiadający halę sportową, Ponadto w Rewalu znajduje oświetlone boisko do piłki nożnej, wokół bieżnie, obok 3 korty tenisowe i skate park cały kompleks w pobliżu naszego obiektu !

Plaża:

plaza rewal

Na poszerzonej w 2009 roku plaży w Rewalu jest piękny, biały piasek, czysta woda i rozmaite atrakcje dla turystów podczas sezonu letniego.

                                          

Rozrywka:

amfiteatr

W Rewalu na wypoczywających oprócz uroków plażowania czeka wiele innych rozrywek. Jedną z nich jest Rewalski amfiteatr w którym przez całe lato odbywają się koncerty, przedstawienia, kabarety oraz raz do roku wybory Miss Bałtyku

Wróć na górę
Rezerwuj